Chci Ford Mustang! 0 skladových vozů

Ford Mustang

Cena

od 0 Kč

Spotřeba

od 8 l / 100 km

Výkon

Až 392 kW

PŘEDSTAVENÍ

Ikona konečně oficiálně

Ford Mustang je živoucí automobilovou ikonou. A jedním z nejznámějších amerických aut na evropském kontinentu. Proto automobilka jeho příznivce v roce 2015 nesmírně potěšila, když v rámci své globální strategie uvedla Mustang nové generace oficiálně i do Evropy. To například znamená jistější servisní podporu než doposud.

EXTERIÉR

Svalnatá karoserie

Dlouhá kapota, mohutné blatníky, které vyplňují snad polovinu prostoru ve vnějších zpětných zrcátkách a znak se cválajícím ořem, to jsou charakteristické rysy Fordu Mustang. Jeho šestá generace je kombinuje s elegantnějšími tvary a detaily, přesto však zůstává typicky americká: velká a mohutná, vyzařující velkou sílu. Zájemci si tuto tradici mohou vychutnat v provedení kupé nebo kabriolet.

Interiér

Americké podání

Interiér je na americkém muscle-caru tradičně asi to nejméně důležité. Přesto Mustang nabízí dostatek komfortu a pro posádku vpředu i více než dostatek místa. Za tou mohutnou kapotou si ale vždy řidič přijde trochu malý, tak to má být. Mustang nenabízí exkluzivní zpracování a péči o detail, ale interiér je v americkém stylu funkční a přímočarý, což se jistě bude zájemcům líbit víc, než pečlivé obšívání kůží v různých luxusních kupé.

Jízdní vlastnosti

Nejezdí jen rovně

Americká auta často schytávala kritiku za nevalné jízdní vlastnosti, ale Ford Mustang šesté generace učinil této kritice přítrž. Opustil totiž archaickou tuhou zadní nápravu a vsadil na vyspělé zavěšení Integral-link, díky kterému drží i v zatáčkách jako přibitý. Pod kapotou najdeme v Evropě dva motory: přeplňovaný čtyřválec 2.3 EcoBoost s výkonem 310 koní dodává Mustangu nečekanou lehkost. A pětilitrový osmiválec s výkonem 435 koní je tou pravou americkou těžkou vahou s pořádnou dynamikou i nádherným zvukovým projevem.

Technologie

Taková stará škola

I když je Ford Mustang šesté generace vcelku moderní auto, technologie ho zrovna moc nezajímají. Tedy, pokud nepočítáme takové hračky, jako je třeba funkce Line-Lock, která dovolí zablokovat přední brzdy a na místě pálit zadní pneumatiky. Dotykový infotainment nebo automatická převodovka tu k dispozici jsou, ale Mustang je především o jízdních požitcích a nikoli hračkách na palubě.

Verdikt

Výkon za nejlepší peníze

Atmosférické motory jsou na ústupu a i Ford Mustang je toho důkazem, když jako základní agregát používá přeplňovaný čtyřválec. Ovšem osmiválcová varianta je ojedinělá, jde vůbec o jeden z mála velkých atmosférických motorů na evropském trhu. Celkově Mustang šesté generace nabízí parádní výkon za nečekaně příznivé peníze.

Mohlo by se vám líbit

Přesedněte do nového ještě dnes

Zobrazit všech 0 vozů Ford Mustang