Chci SUZUKI VITARA! 16 skladových vozů

Suzuki Vitara

Cena

od 370 000 Kč

Spotřeba

od 4,0 l / 100 km

Výkon

až 103 kW

euro ncap hodnocení

PŘEDSTAVENÍ

Tradice i novoty

Vitara je tradiční jméno v nabídce japonské automobilky Suzuki. Jenže zatímco doposud ho vozily opravdové off-roady, ve čtvrté generaci je z ní zástupce čím dál populárnější kategorie malých SUV. Víc než na terénní schopnosti tak teď vsadila na styl a každodenní použitelnost a to nejen ve městě, ale i na delších trasách.

EXTERIÉR

Drsný pohled

Vitara dlouho platila za nenápadný ale velmi schopný off-road, u nové generace je to ale trochu jinak. Nicméně jestli si něco model ponechal, možná naopak ještě zvýraznil, tak je to právě výrazný a mohutný design, který by mohl vyvolat důvěru v terénní vlastnosti auta. Tvary Vitary jsou jednoduché, jak tomu vždy bývalo, přitom elegantní a nadčasové, překvapivě i docela hravé.

Interiér

Solidní prostor

Malá SUV dnes vlastně ve skutečnosti nejsou malá, i Vitara, která délkou zůstala pod hranicí 4,2 metru tak nabízí uvnitř překvapivě dost místa jak pro posádku, tak zavazadla. Interiér je elegantní a spíše jednoduchý a ani jeden člen posádky se tu nemusí cítí nijak stísněně. Vitara zevnitř nepůsobí tak mohutně, jako některá jiná SUV, což se pozitivně projevuje na výhledu z vozu všemi směry.

Jízdní vlastnosti

Mrštnost a lehkost

Jízdní chování Vitary by málokdo čekal. Suzuki postavilo neuvěřitelně univerzální auto, které má díky tuhé karoserii a lehké konstrukci jakousi přirozenou mrštnost a lehkost, která je většině SUV cizí. Vitara skvěle zvládá zatáčkovité okresky a ve verzi s pohonem všech kol se nezalekne ani terénu, kde jí pomáhá její nízká hmotnost.

Technologie

Bohatá výbava

Na malé SUV může mít Vitara opravdu bohatou výbavu moderních prvků, mezi kterými nemusí chybět třeba bezklíčkový přístup nebo adaptivní tempomat. To jsou u malých aut donedávna nevídané věci. Palubní systém disponuje propojením s chytrým telefonem a vsadil na kompletně dotykové ovládání. Nechybí tu ani systém varování před kolizí.

Verdikt

Překvapivé auto

Vitara se změnila a není to vůbec špatná změna. Mezi malými SUV vyniká svou lehkostí a příjemným ovládáním. Překvapením jsou také motory pod kapotou, atmosférická benzínová šestnáctistovka má charakter a přitom nízkou spotřebu paliva, turbodiesel o stejném objemu tak nemusí být nutně tou lákavější volbou.

Mohlo by se vám líbit

Přesedněte do nového ještě dnes

Zobrazit všech 16 vozů Suzuki Vitara