Chci VW PASSAT! 1 skladových vozů

Volkswagen Passat

Cena

od 460 000 Kč

Spotřeba

od 4,0 l / 100 km

Výkon

až 206 kW

euro ncap hodnocení

PŘEDSTAVENÍ

Synonymum solidnosti

Volkswagen Passat již dlouho platí za etalon ve střední třídě vozů. Patří k nejprodávanějším zástupcům kategorie, krom dlouhé tradice pak vsází na vyvážený mix solidních vlastností. Je to auto, které neprovokuje a své přednosti předvádí především posádce.

EXTERIÉR

Nestárnoucí elegance

Passat patří ke konzervativním zástupcům střední třídy a generace s interním označením B8 to jen potvrzuje. Tvary jsou elegantní, nijak neprovokují a designéři tu nesáhli po žádných komplikovaných detailech. To znamená, že kabát je velmi nadčasový a Passat se bude líbit i po letech – však se podívejte na starší generace, i ty dnes stále vypadají k světu.

Interiér

Hlavní zbraň

I interiér Volkswagenu Passat lze jednoduše popsat jako nadčasový. A také účelný. Špičková ergonomie, kvalitní zpracování a jednoduché elegantní linky jsou pro Passat tak typické vlastnosti. V závislosti na konfiguraci se tu lze cítit stejně dobře jako ve vozech prémiových značek, ty však Passat většinou překonává svou nabídkou vnitřního prostoru. Interiér je jednou z hlavních předností Passatu.

Jízdní vlastnosti

Ticho a jistota

Passat je auto určené především na pohodlné dlouhé přesuny a tomu odpovídá i jeho naladění. Podvozek je jistý a dovede zaujmout i sportovněji zaměřené řidiče, ale přesto prim hraje komfort. VW Passat se může pochlubit výtečným odhlučněním a dobrým tlumením nerovností. Vyšší verze mohou mít adaptivní podvozek, který ještě schopnosti vozu vylepšuje. A k dispozici jsou i provedení s pohonem všech kol. Pod kapotou vsází Passat na klasiku v podobě motorů TSI a hlavně legendárních dieselů TDI, které jsou k neutahání.

Technologie

Displej místo budíků

Svým způsobem je Volkswagen Passat důkazem demokratizace automobilového světa. Jeho technika je velmi univerzální a najít ji můžeme v mnoha koncernových modelech. Přesto právě tady nejčastěji z vozů VW můžeme najít špičkové asistenční systémy, adaptivní tempomat nebo pokročilou inteligentní navigaci. Passat také jako první VW přinesl novinku nazvanou Virtual Cockpit, což je plně digitální přístrojový štít v kapličce pod volantem, který mají některé lépe vybavené modely.

Verdikt

Společník na cesty

Moderní a elegantní, neokázalý, přesto velmi komfortní, takový je Volkswagen Passat. Je to auto, které je ideálním společníkem na dlouhé cesty. Úsporné a výkonné motory dovedou zajistit rychlý a komfortní přesun s překvapivě nízkou spotřebou paliva. A to klidně i v plném obsazení.

Mohlo by se vám líbit

Přesedněte do nového ještě dnes

Zobrazit všech 1 vozů Volkswagen Passat