Zpět

Mototechna loni prodala 12500 aut, největší zájem je o Škodu Rapid, která se už nevyrábí

Praha, 17. ledna 2020 – Novodobá Mototechna, která se zaměřuje především na zánovní automobily, jen v loňském roce prodala rekordních 12 500 zánovních automobilů. Největším tahákem loňského roku se stala Škoda Rapid, jejíž výroba už i přes velkou oblibu u Čechů a Slováků skončila. Mezi prémiovými automobily byl největší zájem o Audi A5.

V prodeji zánovních vozů dominují benzinové motory, roste podíl hybridů a elektromobilů

Praha, 17. ledna 2020 – Novodobá Mototechna, která se zaměřuje především na zánovní automobily, jen v loňském roce prodala rekordních 12 500 zánovních automobilů. Největším tahákem loňského roku se stala Škoda Rapid, jejíž výroba už i přes velkou oblibu u Čechů a Slováků skončila. Mezi prémiovými automobily byl největší zájem o Audi A5.

„Prodejem zánovních automobilů se zabýváme již osmým rokem. Z našich prodejních dat vyplývá jasná změna chování českých i slovenských zákazníků, kteří upřednostňují zánovní automobily namísto nových. Zánovní vozy jsou oproti novým levnější až o 40 %, zákazníci si je mohou rovnou odvézt a nemusí čekat i půl roku, než se auto vyrobí,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, která značku Mototechna provozuje. V České republice a na Slovensku za poslední rok Mototechna prodala na 12 500 vozů.

Nejprodávanějším automobilem v české nabídce Mototechny byla v roce 2019 již druhým rokem Škoda Rapid (9,3%). Tento model se od poloviny loňského roku, kdy byl nahrazen Škodou Scala, nevyrábí a lze očekávat, že v letošním roce zájem o tento model i cena ještě výrazně stoupnou. Dalšími oblíbenými modely byly Škoda Fabia (9,1%) a Škoda Octavia (5,6%). Škoda celkově tvoří více než třetinu celkové poptávky v Mototechně. Z luxusních automobilů se u nás nejlépe prodávaly Audi A5 (13,9 %), Mercedes E (6,9 %) a Mercedes GLA (6,4%).

Nejprodávanější zánovní vozy v Mototechně v roce 2019

Nejprodávanější prémiové vozy

v Mototechně v roce 2019

 

Česká republika

Slovensko

 

Česká republika

Slovensko

1

Škoda Rapid

Škoda Rapid

1

Audi A5

Audi A5

2

Škoda Fabia

Škoda Fabia

2

Mercedes E

Mercedes GLA

3

Hyundai i30

Kia Ceed

3

Mercedes GLA

Mazda 3

4

Škoda Octavia

Kia Sportage

4

Mazda 3

BMW 1

5

Dacia Duster

Suzuki Vitara

5

Audi A3

Audi A4

6

Škoda Yeti

Dacia Duster

6

Audi A4

Audi Q5

7

Volkswagen Golf

Hyundai i30

7

BMW 5

Mercedes C

8

Hyundai ix20

Hyundai ix20

8

Mercedes C

BMW 3

9

Kia Sportage

Renault Captur

9

Audi Q5

Mini Cooper

10

Kia Ceed

Hyundai Tucson

10

BMW X5

Audi A3

 

 

79% zákazníků upřednostnilo automobil s benzínovým pohonem na úkor převážně dieselových automobilů, o které je v případě zánovních aut meziročně nižší zájem. Pomalu roste poptávka po elektromobilech a hybridech, kterých se v loni v Mototechně prodalo o 50% více než v roce 2018. 79 % zákazníků volí manuální převodovku a 90% neřeší náhon za všechna čtyři kola. Z karoserií stále vedou hatchbacky (37%), ale poptávka meziročně klesla. Na výrazném vzestupu jsou SUV, kterých se prodalo meziročně o 13% více a tvoří tedy téměř třetinu prodejů v Mototechně. Za posledních pět let se zájem to tyto vozy zvýšil více než dvojnásobně. Nejoblíbenější barvy byly tradičně bílá (29 %) a stříbrošedá (16 %). Z třetího místa sesadila oblíbenou černou barva modrá (13 %).

Současná Mototechna prošla zásadní obnovou a je moderní společností, která svou nabídkou uspokojí nejnáročnější zákazníky. Za více než 7 let prodala již přes 60 000 automobilů nejžádanějších značek a modelů. Specializuje se především na prodej kvalitních, minimálně užívaných vozů a má za cíl poskytnout motoristům kompletní servis. Pod značkou Mototechna Premium prodává také prémiové a luxusní značky, pod Mototechna Classic investiční a sběratelské vozy, pod hlavičkou Mototechna EcoDrive vozy s alternativním pohonem. Patří do skupiny AURES Holdings, kterou vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners a je oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna Ligy.

 

 

Tým Mototechna Tým Mototechna

Dobrý den emoji, potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.


nebo volejte rovnou 800 121 111 800 121 111