Chci HYUNDAI TUCSON! 7 skladových vozů

Hyundai Tucson

Cena

od 450 000 Kč

Spotřeba

od 4.6 l / 100 km

Výkon

až 136 kW

euro ncap hodnocení

PŘEDSTAVENÍ

Globální záležitost

U svých kompaktních SUV střídá korejská značka Hyundai jména. První generace se jmenovala Tucson, pak tu bylo Hyundai ix35 a teď se ve třetí generaci model opět jmenuje Tucson. Jde o typické kompaktní SUV, které vsadilo na více dynamický vzhled. V Česku model vsází také na domácí původ, vyrábí se v továrně v Nošovicích.

EXTERIÉR

Výrazná elegance

Po oblém a trochu konzervativním ix35 přišlo nové kompaktní SUV Hyundai s novým stylem s velkou maskou chladiče a ostřejšími rysy. Tucson se ale nesnaží budit pozornost za každou cenu, jeho design je vyvážený a nadčasový.

Interiér

Sázka na jistotu

Uvnitř je Hyundai Tucson určitou sázkou na jistotu. Interiér nepůsobí tak výrazně, jako zevnějšek, má relativně klasické a konzervativní uspořádání. To ale může být pro mnohé dobře, třeba v ovládání palubního systému se totiž Tucson na rozdíl od mnoha konkurentů nevzdal všech tlačítek, což zlepšuje ergonomii. Pochvalu zaslouží i celková nabídka vnitřního prostoru a samotné provedení sedadel. Objem zavazadlového prostoru začíná na solidní hodnotě 488 litrů.

Jízdní vlastnosti

Klid a kultivovanost

Hyundai Tucson patří k těm SUV, která nemají komfort jen jako jakousi falešnou vějičku. Chlubí se dobrým odhlučněním a také komfortním odpružením, které velice dobře odfiltruje nerovnosti. Řidič ale nesmí mít příliš sportovní choutky, podvozek je sice jistý, ale kvůli měkkému naladění a trochu odtažitému řízení nabádá vůz spíše ke klidnějšímu jízdnímu stylu.

Technologie

Povinně moderní

Ve třídě kompaktních SUV si nemohou automobilky dovolit sebemenší přešlap. To znamená, že například téměř povinně musí nabízet širokou škálu asistenčních systémů. Tucson tak může mít výbavu, jakou měly dříve jen drahá prémiová auta, záleží ale samozřejmě na konkrétním provedení daného kusu. Špičkou je asistence udržující samočinně vůz v jízdním pruhu nebo třeba plně automatické ovládání světel včetně těch dálkových.

Verdikt

Atraktivní volba

Tucson má relativně přímočarou škálu pohonných jednotek, kde více lákají silné turbodiesely, ale ani benzínové verze se nenechají zahanbit. Je to auto, které vsází na komfort a prostor za příznivou cenu a přitom všem i velmi dobře vypadá.

Mohlo by se vám líbit

Přesedněte do nového ještě dnes

Zobrazit všech 7 vozů Hyundai Tucson