Tiskové zprávy

2. čtvrtletí - 2020

Praha 8. dubna 2020 – Senioři patří v době pandemie COVID-19 mezi nejrizikovější skupinu, proto největší prodejce ojetých automobilů AAA AUTO v rámci spolupráce s nejvyšší fotbalovou soutěží zapůjčilo další čtyři automobily Charitě Ostrava, Charitě Odry a Charitě Jablunkov. Automobily budou sloužit pro rozvoz ochranných pomůcek a nákupů pro seniory na Moravě. Vozy z AAA AUTO již zaváží 130 pražských lékáren, poskytlo vozy i Červenému kříži a spolku ALSA, která pomáhá lidem s fatálním onemocněním Amyotrofická laterální skleróza. Společnost je již dvě dekády také největším přispěvatelem Dětské dopravní nadace, která pomáhá sirotkům obětí dopravních nehod.

Praha 6. dubna 2020 – V rámci probíhající pandemie koronaviru mnoho zdravotnických zařízení naráží na nedostatek pomoci v rámci distribuce ochranných pomůcek. AAA AUTO ve spolupráci s Českou lékárnickou komorou začalo zavážet ochranné pomůcky do 130 pražských lékáren. Vozí je zaměstnanci AAA AUTO, ale i známé osobnosti, které se značkou spolupracují. AAA AUTO zároveň dlouhodobě podporuje Dětskou dopravní nadaci, která pomáhá sirotkům obětí dopravních nehod, a tento měsíc zapůjčilo další automobily i Červenému kříži a spolku ALSA, která pomáhá lidem s fatálním onemocněním Amyotrofická laterální skleróza.

Praha 2. dubna 2020 – Aktuální situace způsobená pandemií koronaviru znatelně zahýbala nabídkou automobilů nejen na českém trhu. Zatímco celková nabídka ojetin a jejich prodej od začátku roku výrazně rostli, od poloviny března se v podstatě zastavili. V březnu se v nabídce objevilo o třináct tisíc aut méně než v únoru, a to i přesto že začátek měsíce patřil u mnoho prodejců automobilů mezi ty nejsilnější v porevoluční historii. Ve velmi krátké době lze očekávat ještě výraznější zdražení nedostatkových automobilů. Už v březnu se cena vyšplhala nejčastěji na 153 tisíc. Vyplývá to z kontinuálního monitoringu trhu ojetých aut prováděného již pět let společností AAA AUTO, spadající do skupiny AURES Holdings.

Tým Mototechna Tým Mototechna

Dobrý den emoji, potřebujete poradit s výběrem auta? Nechte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme zpět.


nebo volejte rovnou 800 121 111 800 121 111