Chci KIA SPORTAGE! 17 skladových vozů

KIA Sportage

Cena

od 360 000 Kč

Spotřeba

od 4.7 l / 100 km

Výkon

až 136 kW

euro ncap hodnocení

PŘEDSTAVENÍ

Etalon kompaktních SUV

Kia Sportage je typickým zástupcem kategorie kompaktních SUV, která zažívá v posledních letech obrovský boom. Sportage přitom není v této třídě nováčkem, vyrábí se od roku 1993 a aktuální nové provedení je její již čtvrtou generací. Ta vsadila na hravý design při zachování tradičních hodnot modelu.

EXTERIÉR

Přátelský design

Ve své nejnovější generaci dostala Kia Sportage design, který kombinuje svalnaté tvary s výraznými detaily, jako jsou například rozměrná a hodně protažená světla. Díky nim a výrazné masce chladiče je Sportage ve svém segmentu nezaměnitelným vozem. Vzhled auta vznikal se zvláštním důrazem na vkus evropského zákazníka v designovém centru Kie ve Frankfurtu.

Interiér

Ticho a dostatek místa

Moderní, prostorný a pohodlný, tak lze snadno popsat interiér Kie Sportage. Sedí se tu hezky vysoko, jak si dnes mnoho řidičů žádá, v sedadlech se snadno uvelebí jakkoli vzrostlí cestující. Nabídka místa je opravdu výborná a to i v zavazadlovém prostoru. Posádka ocení, že je interiér vozu výtečně odhlučněn, takže neduhy vozovky a další projevy okolí Sportage hezky utlumí.

Jízdní vlastnosti

Jízdní komfort především

Kompaktní SUV Kia je především pohodlným vozem, což potvrzuje výborný jízdní komfort i u provedení s většími ráfky. Podvozek Kie je přitom jistý, však také dostal víceprvkové zavěšení kol na zadní nápravě. Krom výborných vlastností na vozovkách různých kvalit se Sportage jako pravověrné SUV, které může být vybaveno i vyspělým pohonem všech kol, vyznamená i v lehkém terénu. Specialitou pohonu 4x4 v této kategorii je možnost jej zapnout manuálně a také možnost přenést výkon motoru třeba na jediné kolo, které má dobrý záběr.

Technologie

Užitečné asistenční systémy

Ačkoli patří Kia Sportage k cenově dostupným automobilům, jako u téměř každého moderního vozu se u ní na technologiích vůbec nešetřilo. Začíná to u velkého displeje infotainmentu, který je natočen směrem k řidiči, tak, aby na něj bylo lépe vidět a z pozice za volantem bylo snazší jeho ovládání. Samozřejmostí tu jsou pokročilé asistenční systémy, například ten pro brzdění před překážkou nebo nepozornými chodci. Sportage také ohlídá situaci při vyjíždění z parkovacího místa.

Verdikt

Po právu úspěšná

Sportage patří k dlouhodobě nejprodávanějším modelům korejské značky na evropském trhu a to zcela po právu. Prostorné SUV dostalo v nové generaci kvalitní interiér s moderní technickou výbavou a sadou silných motorů, mezi kterými vynikají především turbodiesely CRDi.

Mohlo by se vám líbit

Přesedněte do nového ještě dnes

Zobrazit všech 17 vozů Kia Sportage