Chci Mercedes-Benz E! 1 skladových vozů

Mercedes-Benz E

Cena

od 830 000 Kč

Spotřeba

od 3.9 l / 100 km

Výkon

až 450 kW

euro ncap hodnocení

PŘEDSTAVENÍ

Etalon komfortu na cestách

Ve vyšší střední třídě je jen málo tak legendárních aut, jako Mercedes E. O zákazníky soupeří především s BMW 5 a Audi A6. V této společnosti platí za nejkomfortnějšího zástupce své kategorie. V generaci W213 je Éčko nadčasové a elegantní, zároveň přitom klade důraz na luxusní pojetí. A vzhledem k množství nabízených verzí mají řidiči z čeho vybírat.

EXTERIÉR

Elegán v každém případě

Velké Mercedesy byly vždy elegantní, v historii se značka dopustila jen několika drobných přešlapů. Ale Mercedes E generace W213 k nim rozhodně nepatří. Je to nesmírně elegantní vůz, který ovšem dává jasně najevo, že tohle je luxusní zboží. Nikoli ovšem okázale, byť i to model v některých provedeních dovede. Většinou ale zákazníci volí konzervativnější verze, které si svou noblesu ponechají i po dlouhé době.

Interiér

Luxus a královský prostor

Mercedes E patří k nejprostornějším vozům vyšší střední třídy. Posádka tu má téměř nadbytek místa ve všech směrech, i proto si modely třídy E dlouhodobě oblíbily třeba taxislužby a přepravní společnosti. Sedala jsou vlastně jakási krásná a pohodlná křesla, ve kterých se budete cítit skvěle i na velmi dlouhých cestách. A použité materiály i různé bohaté kombinace barev a vzorů dělají z interiéru Éčka doslova obývací pokoj.

Jízdní vlastnosti

Magický koberec

Podobně jako Mercedes E hýří vnitřním prostorem, tak hýří jízdním komfortem. Éčko se nikdy nesnažilo být nástrojem na precizní řezání zatáček. A to vlastně ani ve špičkových a extrémně výkonných verzích AMG, které dovedou elegantně pálit pneumatiky. Hlavní je tu cestovní komfort, Mercede E W213 vyžehlí vozovku s nebývalou grácií. Je to skoro jako jízda na onom pohádkovém létajícím koberci.

Technologie

Inovace maskovaná v jednoduchosti

Coby luxusní model vyšší střední třídy samozřejmě musí mít Mercedes E W213 i špičkovou moderní techniku. Tu ale vůz tak úspěšně maskuje za závoj jednoduchosti. Důkazem toho je například přístrojový štít – ten je výhradně digitální, ale u Mercedesu se zbytečně nezabývali jeho tvarováním. Namísto toho tu je velký obdélníkový displej, který navazuje na displej infotainmentu. Je to jednoduché, elegantní a hlavně skvěle funkční. Krom toho samozřejmě Mercedes E nabízí různé funkce konektivity nebo téměř autonomního řízení.

Verdikt

Luxusní koráb

Mercedes E je skvělý vůz pro ty, kteří chtějí cestovat v klidu a maximálním komfortu. Navíc je k dispozici v celé řadě verzí, krom sedanu je tu třeba extrémně prostorné kombi nebo jeho zvýšená varianta All Terrain. A také specifičtější kupé a kabriolet. I nabídka motorizací je široká, od benzínových a naftových čtyřválců, až po špičkové osmiválce. Vždy je ale kladen důraz na tichý a klidný chod a uživatelské pohodlí.

Mohlo by se vám líbit

Přesedněte do nového ještě dnes

Zobrazit všech 1 vozů Mercedes-Benz E