Chci Mercedes-Benz GLE SUV! 3 skladových vozů

Mercedes-Benz GLE SUV

Cena

od 900 000 Kč

Spotřeba

od 5.4 l / 100 km

Výkon

Až 430 kW

PŘEDSTAVENÍ

Tradiční velké SUV

Mercedes GLE není nic jiného, než nové označení pro nejtradičnější SUV od německé značky s trojcípou hvězdou ve znaku: je to totiž přepracovaný model ML, který v rámci nové strategie pojmenování modelů dostal i nové jméno. To vůz lépe identifikuje v hierarchii ostatních Mercedesů. GLE SUV má ještě sourozence GLE Coupé, což je model s odlišnou koncepcí.

EXTERIÉR

Velký především

GLE je tradiční velké SUV od Mercedesu a svou velikost se nesnaží nijak maskovat. Možná i proto, že je to v podstatě facelift předchozího ML, takže vůz ještě nemá kompletní nové oblé rysy aktuálních modelů značky. Ponechává sí ve vzhledu více mohutnosti a velkých rovných ploch, což jeho velikost ještě opticky zdůrazňuje.

Interiér

Luxus a prostor

Mercedes GLE dostal moderní interiér s velkým displejem infotainmentu, který je tak typický pro mnohé soudobé Mercedesy. Vnitřek auta se samozřejmě chlubí výborným zpracováním a možností mít zde opravdu špičkové materiály. K tomu přidává královský vnitřní prostor, ve všech směrech je tu doslova nadbytek místa, což platí i pro zadní řadu sedadel. Zavazadlový prostor má ohromující objem 690 litrů, takže tohle je skvělý vůz na dlouhé cesty i se spoustou zavazadel.

Jízdní vlastnosti

Důraz na pohodlí

U velkého více než dvoutunového SUV je v podstatě jasné, že nebude mít sportovní ambice. Mercedes tedy zvolil u GLE především důraz na pohodlí a k tomu solidní schopnosti mimo zpevněné cesty a samozřejmou jistotu podvozku. Zvýšení komfortu může přinést příplatkové vzduchové odpružení, které si majitelé hojně objednávají. Ovšem GLE lze pořídit i ve verzích AMG, které se k vysokému výkonu přidávají i překvapivé schopnosti v zatáčkách.

Technologie

Samozřejmá špička

Velké SUV od Mercedesu je prošpikováno špičkovou technikou. V rámci modernizace dostalo například moderní devítistupňový automat a pod kapotou najdeme motory se čtyřmi, šesti nebo osmi válci. Výbavě z hlediska moderních asistenčních systémů se tu v podstatě meze nekladou, GLE může být v tomto ohledu velmi pokročilý vůz. Samozřejmostí jsou také funkce konektivity.

Verdikt

Pořádné velké auto

Mercedes GLE je moderní auto tak trochu ze staré školy. Má špičkovou techniku, ale hlavní u něj je výtečný komfort jízdy a královský vnitřní prostor. A i když se dá pořídit i jako plug-in hybrid, prim tu hrají silné vznětové a benzínové motory, které přispívají k výbornému komfortu i suverénnímu projevu auta.

Mohlo by se vám líbit

Přesedněte do nového ještě dnes

Zobrazit všech 3 vozů Mercedes-Benz GLE SUV