Chci ŠKODA KODIAQ! 33 skladových vozů

Škoda Kodiaq

Cena

od 620 000 Kč

Spotřeba

od 4,9 l / 100 km

Výkon

až 162 kW

euro ncap hodnocení

PŘEDSTAVENÍ

Medvěd pohodář

Kodiaq je pro Škodu premiérovým vstupem do kategorie větších SUV. Tohle auto vsadilo na módní vlnu dané kategorie, ale také na bohatou nabídku vnitřního prostoru, kterou může konkurovat i vozům třídy MPV.

EXTERIÉR

Mohutný kousek

Ačkoli není Škoda Kodiaq nijak extrémně velikým autem, jeho zevnějšek určitě budí respekt. Tvary, které mu daroval Jozef Kabaň, jej opticky zvětšují. Kodiaq zaujme svou mohutnou karoserií s relativně vysokou boční linií, úzkými okny a hodně výraznou maskou chladiče s netradičním provedením světlometů. Jejich dvojité řešení se následně stalo pro Škodu jedním z typických znaků.

Interiér

Místo až pro sedm

Z venku je Kodiaq asi tou nejvýraznější Škodovkou současnosti, interiér má ale blíže ke konzervativní tradici. I tady ale najdeme nové nápady, přístrojová deska opustila přísnou strohost a má elegantní tvary se zajímavým důrazem na vertikální linky. Ty ještě umocňují už tak výborný pocit z nabídky místa uvnitř vozu. Ta je skutečně královská a díky tomu je Kodiaq také první škodovkou, kterou si lze pořídit i v sedmimístném provedení. Zadní lavice ovšem vyhoví spíše dětem.

Jízdní vlastnosti

Klidné kolébání

Kodiaq stojí na koncernové platformě MQB, na které vyjíždí v podstatě většina produkce mainstreamových značek skupiny VW. V Boleslavi ji poprvé ladili pro sedmimístné SUV a podařilo se jim docílit výtečného jízdního komfortu. Kodiaq nemá sportovní ambice, v zatáčkách se více naklání, ale je jistý a exceluje ve filtrování nepříjemných nerovností. Za volantem řidič vnímá auto jako trochu větší, pak ale Kodiaq překvapí svou obratností. Vznětové motory jsou k neutahání, ale příjemně překvapí i benzínové agregáty TSI.

Technologie

Objedná se do servisu

Moderní velké SUV stojí na vrcholu nabídky české automobilky a tomu odpovídají i technologie. Špičkové asistenční systémy jsou samozřejmostí, Kodiaq se ale chlubí i moderním palubním systémem s trvalým připojením na internet. Jako první škodovka. Díky tomu se třeba auto může samo objednat do servisu, zákazník pak může díky aplikaci v mobilním telefonu ovládat na dálku některé palubní funkce. Samozřejmostí je schopnost propojení s mobilními telefony a Kodiaq umí nabídnout třeba i navigaci s on-line daty o provozu.

Verdikt

Všestranné auto

Škoda Kodiaq je skutečně všestranné auto. Chlubí se bohatou nabídkou místa, dovede tedy hrát i roli vozu MPV. Přitom zvýšený podvozek a pohon všech kol mu dávají jistotu i v náročnějších podmínkách a posádku při tom všem dovede hýčkat i díky moderním technologiím.

Mohlo by se vám líbit

Přesedněte do nového ještě dnes

Zobrazit všech 33 vozů Škoda Kodiaq