Chci Škoda Octavia! 74 skladových vozů

Škoda Octavia

Cena

od 360 000 Kč

Spotřeba

od 3.9 l / 100 km

Výkon

Až 180 kW

PŘEDSTAVENÍ

Čtyřoká změna

Škoda Octavia je nejen nejprodávanější vůz na českém trhu, ale také jeden z nejpopulárnějších modelů trhu světového. Možná i proto dostala třetí generace v roce 2017 facelift s nezvyklým provedením čelních světlometů, která dodala Octavii výraznější vzhled. Prvotní reakce jsou dnes zapomenuty a nový design prokázal svou nadčasovost a eleganci.

EXTERIÉR

Mistr Kabaň

Modernizace třetí generace Škody Octavia se v době jejího představení stala hodně diskutovaným tématem. Tehdejší šéfdesignér automobilky Jozef Kabaň totiž vozu naordinoval namísto konzervativní přídě neobvyklé provedení se čtveřici světlometů. I s ní je ovšem Octavia nadále velmi elegantní auto, které má teď výraznější tvář, která navíc dokonaleji zapadá do aktuálního designového jazyka značky.

Interiér

Ergonomie především

Zatímco u vnějšku se designéři Škody na faceliftované třetí generaci Octavie trochu „odvázali“, v interiéru je to známá klasika, kterou zákazníci oceňují. Škoda tu staví na vynikající ergonomii a kvalitním a trvanlivém zpracování. Samozřejmostí je solidní nabídka místa včetně legendárně „obřího“ zavazadlového prostoru, obzvláště ve velmi populárním provedení kombi.

Jízdní vlastnosti

Jistota s možností volby

Škodovky patří v koncernu VW k autům s komfortnějším naladěním podvozku, Octavia přitom nijak neztrácí na jeho jistotě. S modernizací došlo k rozšíření rozchodu kol, což přispělo ke stabilitě auta. Octavia, podobně jako jiné modely na platformě MQB, je k dispozici se dvěma typy zadní nápravy. Vyspělejší víceprvkovou, která je komfortnější i jistější v zatáčkách, mají verze s výkonem nad 110 kW a všechna provedení s pohonem všech kol a také varianta na CNG.

Technologie

Výhradně přeplňované motory

Na množství technických hraček uvnitř si Octavia příliš nepotrpí, přesto si tu nelze stěžovat na nedostatek asistenčních a bezpečnostních systémů. Klasikou je také dotykový infotainment známý z koncernových vozů. Pod kapotou najdeme u faceliftované verze výhradně přeplňované motory, nabídka začíná agilním tříválcem 1.0 TSI a stoupá až k silným vznětovým a zážehovým dvoulitrovým čtyřválcům.

Verdikt

Ukázková jistota

Octavia je jakousi jistotou mezi kompaktními vozy. Nabízí zázemí domácí značky a chlubí se velkým vnitřním prostorem. Motory lákají úsporným provozem při dostatečném výkonu. Díky popularitě auta si navíc mohou zákazníci mezi ojetými Octaviemi snadno vybrat vůz, který jim bude ideálně vyhovovat. Nabídka motorizací, barev i všemožných prvků výbavy je opravdu bohatá.

Mohlo by se vám líbit

Přesedněte do nového ještě dnes

Zobrazit všech 74 vozů Škoda Octavia