Chci ŠKODA SUPERB! 14 skladových vozů

Škoda Superb

Cena

od 480 000 Kč

Spotřeba

od 4,1 l / 100 km

Výkon

až 206 kW

euro ncap hodnocení

PŘEDSTAVENÍ

Skryté vlohy

Svět touží po SUV a klasických sedanů a kombi střední třídy na trhu ubývá. Škoda Superb je ale mezi nimi stálicí a patří k tomu nejlepšímu, co mainstreamové automobilky v tomto segmentu vůbec nabízejí. V luxusním provedení Laurin & Klement navíc dovede konkurovat i mnohem prestižnějším značkám.

EXTERIÉR

Rafinovaná elegance

Se svou dlouhou karoserií s vyváženými proporcemi patří Škoda Superb k nejelegantnějším autům střední třídy vůbec a to napříč segmenty. Superb třetí generace je auto s nadčasovými tvary, které se nesnaží za každou cenu vystupovat z davu, ale zaujme elegantními detaily, jako jsou například provedení světlometů.

Interiér

Limuzíny blednou závistí

Superb patří k nejprostornějším vozům svého segmentu, na zadních sedadlech je tolik místa, že v podélném směru překonává i mnohé luxusní limuzíny. Celkově si na nedostatek místa nebudou stěžovat cestující na žádném ze sedadel, hodnota objemu zavazadlového prostoru od 625 litrů je pak všeříkající. Vnitřek Superbu se také chlubí kvalitním zpracováním a výtečnou ergonomií, i tady platí, že je hodně nadčasový.

Jízdní vlastnosti

Jistota a komfort

Úrovní pohodlí Škoda Superb jasně dokazuje, že klasické sedany a kombi jsou pro posádku i řidiče často mnohem příjemnější, než většina obdobně velkých SUV. Plavnost podvozku přitom Superb kombinuje s až nečekanou jistotou v zatáčkách. Špičková verze Laurin & Klement se k tomu může pochlubit ještě dynamickým podvozkem s adaptivními tlumiči, což ještě komfort i jistotu vozu zlepšuje.

Technologie

Moderní výbava

Superb hraje v nabídce Škody roli vlajkové lodi a tomu také odpovídá bohatá výbava všech modelů. Už od základních provedení nejsou zákazníci ochuzeni o nic zásadního, verze Laurin & Klement se pak chlubí prvotřídní navigací, adaptivním tempomatem nebo parkovacím asistentem, který umí vůz sám zaparkovat do řady.

Verdikt

Poctivé auto

Škoda Superb je elegantní klasikou českých silnic. Není nenápadný, ale v poklidu splývá s davem, přitom jeho design z pera Jozefa Kabaně nestárne a ty hlavní přednosti Superb předvádí těm, kdo v něm jezdí. V tom je jeho síla, není to auto, které si hraje na něco, co není: naopak, je to poctivý velký vůz, který ocení především řidič a posádka.

Mohlo by se vám líbit

Přesedněte do nového ještě dnes

Zobrazit všech 14 vozů Škoda Superb