Chci VW GOLF! 14 skladových vozů

Volkswagen Golf VII

Cena

od 310 000 Kč

Spotřeba

od 3,9 l / 100 km

Výkon

až 228 kW

euro ncap hodnocení

PŘEDSTAVENÍ

Nejoblíbenější auto

Volkswagen Golf je živoucí automobilovou legendou pro široké masy. Je to dlouhodobě nejprodávanější osobní vůz v Evropě a v každé ze svých generací nastavuje měřítka ve třídě kompaktních hatchbacků. Golf je klasika i sázka na jistotu, přitom šíří nabídky modelů dovede oslovit i náročné zákazníky.

EXTERIÉR

Design drží linii

Aktuální generace Volkswagenu Golf je v historii tohoto modelu již sedmým provedením. Design se v letech mění vždy jen velmi postupně, Golf je konzervativní model, který vsází především na účelnou eleganci. Typické znaky, jako například široký zadní sloupek zůstávají zachovány a Golf na první pohled jasně následuje linii svých předchůdců.

Interiér

Prostor a účelnost

Interiér Volkswagenu Golf se chlubí ve své třídě opravdu špičkovým zpracováním. Jeho pojetí je opět spíše jednodušší a konzervativnější, žádné výstřelky tu nenajdeme. Inženýři se zároveň soustředili na špičkovou ergonomii a také na to, aby auto nabízelo dostatek místa v interiéru. Golf je auto, které díky tomu zastane všechny možné funkce, od městského dopravního prostředku po rodinný vůz.

Jízdní vlastnosti

Špička nejen své třídy

Ačkoli je aktuální sedmá generace Golfu v prodeji již od roku 2012, stále patří z hlediska jízdních vlastností i jízdního komfortu na absolutní špičku své kategorie. A co víc, překonává i mnohé vozy o třídu výše. Podvozek Golfu je jistý, vždyť musí zvládat i výkon až 310 koní, kterým disponuje aktuální provedení Golf R. Přitom všem se chlubí i výtečným komfortem odpružení a to i v provedeních s velkými ráfky kol.

Technologie

Bohaté možnosti MQB

Golf stojí na koncernové platformě MQB, která je technickým základem nejen pro podvozek auta a možnosti pohonu, ale také pro palubní výbavu v podobě infotainmentu nebo asistenčních systémů. MQB je z tohoto hlediska velmi flexibilní, takže Golf může být bohatě vybaven technikou, kterou nemusí mít ani vozy o třídu výše. Verzí, stupňů výbav a různých příplatkových položek je ovšem nepočítaně, takže konkrétní výbava každého kousku se může lišit.

Verdikt

Jediné auto

Volkswagen Golf je v podstatě jediné auto, které potřebujete. K dispozici je v úsporných motorizacích, ale také ve výkonných provedeních – třeba jako legendární GTI. Na výběr jsou verze s pohonem předních nebo všech kol, koupit se dá i jako kombi. Golf je prostě všestranný a spolehlivý vůz, který své kvality prokazuje už opravdu dlouhou řadu let.

Mohlo by se vám líbit

Přesedněte do nového ještě dnes

Zobrazit všech 14 vozů Volkswagen Golf